کلاس آموزشی نرم افزار ARC GIS 

معرفی دوره :
با گسترش روز افزون علم ودانش و مخصوصاً علوم انفورماتیک در همه رشته ها ؛ امروزه GIS به عنوان یک فن و تکنیک در میان تمام متخصصانی که به نوعی با اطلاعات و داده های مکانی سر و کار دارند جایی برای خود باز کرده است این دانش در زمینه های مختلفی از جمله برنامه ریزی شهری و منطقه ای ، زمین شناسی ، شهر سازی ، کشاورزی و منابع طبیعی و . . . کاربرد فراوانی داشته و قادر است امر مدیریت و برنامه ریزی را بهبود بخشد . همچنین بکارگیری GIS علاوه بر سود آوری میتواند باعث تسریع در روند برنامه ریزی موارد بحرانی ، برنامه ریزی برای آمایش سرزمین ، تهیه پایگاه های داده اطلاعات جهت دسترسی سریع در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات و در نتیجه افزایش قدرت تصمیم گیری در کارها شود. اصولاً وظیفه سامانه اطلاعات جغرافیایی افزایش توانایی و پشتیبانی در امر تصمیم‏گیری است. از طرفی امروزه کاربران GIS طیف وسیعی از افراد من جمله طراحان ؛ برنامه ریزان ، کارشناسان و حتی شهروندان عادی را در برمیگیرد.امکان انجام آنالیزهای پیچیده با مجموعه ای از داده های مکانی و غیر مکانی بصورت توام ، از مهمترین قابلیت های GIS میباشد که انجام آن با استفاده از روش های آنالوگ یا غیر ممکن است یا بسیار زمانبر و پرهزینه است. استفاده از این سامانه علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ، باعث افزایش ضریب دقت برنامه ریزی ها وتصمیم گیری ها نیز هست .

 

اهمیت و مزایا دوره (نیاز های که برطرف می نماید)

 GIS سیستمی برای ثبت ، ذخیره سازی ، کنترل ، تلفیق ، به کارگیری ، تحلیل و نمایش داده هایی است که به لحاظ مکانی زمین مرجع هستند. امروزه بر عموم متخصصان و مدیران شهری مشخص گردیده است که مدیریت و اداره امور مختلف شهرها با ابزارهای سنتی غیرممکن است. اهمیت استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در برنامه ریزی شهری با گسترش سریع شهرها و افزایش سرسام آور اطلاعات که باید برای مدیریت شهری پردازش شوند روشن شده است. همانطور که می دانید آرک جی آی اس قوی ترین نرم افزار نقشه برداری در حال حاضر می باشد و از آن به صورت وسیعی در موارد مرتبط با راه سازی، طراحی شهری، تهیه نقشه های پایه، مدیریت اراضی، برنامه ریزی شهری و مطالعات زیست محیطی استفاده می گردد.

– دانشجویان شهرسازی  و رشته های مرتبط : دانشجویان شهرسازی می توانند با یاد گیری حرفه ای gis  پروژه و رساله خود را با نرم افزار های gis  ارائه دهند و این کمک خوبی برای دقت و کیفیت محاسبات پروژه خواهد داشت . همچنین میتوانند در طول تحصیل با جذب پروژه از شرکت های مهندسان مشاور رزومه و موقعیت شغلی خوبی برای خود در آینده بدست آورند .
– کارمندان مهندسان مشاور و ارگان های دولتی :  کارمندان مهندسان مشاور می توانند برای به روز رسانی خود و اطلاع از روش های مختلف و به روز تجزیه و تحلیل اطلاعات در این کلاس ثبت نام نمایند و آینده شغلی خود را تضمین کنند .

[بستن پنجره]
سرفصل های دوره

:: مقدمه ای بر ARC GIS و طریقه نصب آن
:: آشنایی با فرمت داده­های GIS  ولایه های اطلاعاتی
:: کار با اجزا مختلف ARC GIS (Arc Map, Arc Catalog, Arc Toolbox)
:: مدیریت لایه ها و کار با اطلاعات توصیفی
:: پرسش و پاسخ (Query) از لایه های اطلاعاتی
:: ویرایش اطلاعات مکانی وتوصیفی
:: زمین مرجع کردن و سمبل گذاری
:: معرفی و تبدیل سیستم های مختصاتی به یکدیگر
:: برقراری ارتباط بین Google earth و Arc GIS
:: کارتوگرافی و کار در محیط layout

[بستن پنجره]

photo_2016-06-03_22-22-45

مخاطبین کلاس

:: دانشجویان نقشه برداری، عمران، شهرسازی ومعماری 
:: گروه مهندسی نقشه برداری،عمران،  محیط زیست، جغرافیا شهرساز
:: کامندان شهرداری ها و سازمان های وابسته و سایر ادارات
:: و سایر علاقمندان به آموزش کاربردی GIS

[بستن پنجره]

هزینه کلاس
تعداد نفرات شرکت کننده قیمت برای هر نفر
یک نفر (کلاس خصوصی)
دو نفره ۴۰۰ هزار تومان
سه نفره ۴۰۰ هزار تومان
سه نفر بیشتر ( کلاس گروهی) ۳۰۰ هزار تومان

[بستن پنجره]

کلاس بشکل کاربردی در  ده جلسه سه ساعته برگزار می شود مجموعا ۳۰ ساعت آموزشی
پیش نیاز کلاس :
:: ــــــــ
کلاس پیشنهادی بعدی :
:: دیگر شاخه های GIS :

  • دوره ArcObjects مقدماتی
  • دوره ArcObjects پیشرفته
  • دوره ArcEngine (در محیط NET.)
  • دوره مبانی وب و WebGIS
  • دوره کاربردی WebGIS با نرم افزار MapServer
  • دوره کاربردی WebGIS با نرم افزار ArcGIS for Server و Web Mapping API for Javascript
  • دوره مبانی پایگاه داده مکانی
  • دوره پایگاه داده مکانی و نرم افزار PostGIS
  • دوره پایگاه داده مکانی و نرم افزار  SQL Server 2012 spatial

 

photo_2016-06-03_22-22-50

برای نام نویسی در کلاس فرم زیر را پر نمایید.
توجه نمایید بعد از ارسال فرم همکاران ما حداکثر تا ۴۸ ساعت با شما تماس خواهند گرفت؛ در صورت عدم تماس با شماره ۰۹۳۸۲۷۷۲۱۰ تماس حاصل فرمایید.