سید مهدی هاشمی: ترکان با چند شغل می تواند در انتخابات شرکت کند اما کارمند ساده نه!
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان معتقد است ابلاغیه اخیر آخوندی در ممانعت از ورود کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور به انتخابات نظام مهندسی دارای مغایرت‌های قانونی و اشکالات جدی است.
سید مهدی هاشمی: ترکان با چند شغل می تواند در انتخابات شرکت کند اما کارمند ساده نه!
 
 
سید مهدی هاشمی  گفت: این ابلاغیه مشکلات جدی‌ در برگزاری انتخابات ایجاد می‌کند و با اعتراضات زیادی از سوی داوطلبان همراه خواهد بود، لذا امیدوارم این ابلاغیه لغو شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که این ابلاغیه از ورود چند شغله‌ها به نظام مهندسی جلوگیری خواهد کرد یا نه، افزود: ابلاغیه آخوندی برای عدم حضور چند شغله‌ها تضمین کافی ندارد و تنها به شهرداری‌ها و چند تشکل و وزارت خانه خاص محدود شده است.

وی افزود: با اجرایی شدن این ابلاغیه بسیاری از چند شغله‌ها می‌توانند در انتخابات شرکت کنند ولی برخی از شاغلان نمی‌توانند. به طور مثال آقای ترکان که چندین شغل دارد می‌تواند در انتخابات شرکت کند ولی یک کارمند ساده دستگاه اداری یا اجرایی نمی‌تواند کاندید شود.

هاشمی گفت: شاید کسی در وزارت کشور شغل غیر مهندسی داشته باشد و بتواند کاندید شود و یا مگر مهندسین فقط در این شهرداری‌ها و وزارت خانه‌ها هستند و در در وزارت نفت و نیرو و غیره حضور ندارند.

وی ادامه داد: برخی از جایگاه ها مثل حضور در شورای شهر اساساً شغل محسوب نمی شود ولی آن‌ها هم از حضور در انتخابات منع شده‌اند.

هاشمی در رابطه با استنادات قانونی ابلاغیه آخوندی گفت: ماده‌ای که در ابلاغیه به آن اشاره شده است در موارد ابهام، ایراد و اشکال به کار می آید ولی تا کنون در مورد حضور در انتخابات هیأت مدیره نظام مهندسی ابهامی وجود نداشته است که بخواهیم در رابطه با آن ابلاغیه صادر کنیم.

عضو کنونی هیأت مدیره نظام مهندسی تهران در پایان تصریح کرد: نظر مشورتی من این است که این ابلاغیه باید لغو شود.